Del Laser jaunių ir jaunimo reitingavimo paduodant paraiskas i Europos ir Pasaulio čempionatus

Laser klasės trenerių susirinkimo metu, 2012 metais, buvo sutarta dėl tokios sportininku reitingavimo sistemos: http://kaunas.sailing.lt/lt/node/236

EURILCA reitingai pakeitė anksčiau naudota reitingavimo sitema :
http://kaunas.sailing.lt/lt/node/85

Sistema pakeitėm dėl tokiu priežasčų:
1.Trenerei nepateikė savo sportininkų rezultatų (arba pateikė neteisingus) reitingui sudaryti.
2.Visi Lietuvos Laser klasės buriuotojai dalyvaujantis Lietuvos Čempionate, Taurėje ar Rudens vėjo regatoje atsiranda Europos (EURILCA) reitingavimo sistemoje.
3.EURILCA reitingą bet kuriuo metu galima pasitikrinti internetinėje svetainėje http://www.eurilca.org/ ir dėl to jis yra aiškesnis už betkokį reitingavimą kurio rezultatus treneriai ir sportininkai sužino tik reitingo fiksavimo metu. Be to sportininkai ir treneriai gali nagrinėti už kokias varžybas gavo kokius taškus ir planuoti sezoną eigoje.

2012 metų LBS treneriu suvažiavimo metu A.Patašius pasiūlė EURILCA reitingą naudoti Lietuvos rinktinės ir dešimtukų nustatymui(buvo prabalsuota už). Nuo to laiko EURILCA reitingas pakeitė LBS naudota reitingavimo sistemą. Pakeitimo priežastys:
1.Trenerei nepateikė savo sportininkų rezultatų.
2.Neatsirado norinčių skaičiuoti reitingus.
3.Nebuvo aiškios reitingavimo sistemos instrukcijos - nuostatų.
4.LBS reitingavimo sistema per komplikuota ir neatspindi realios situacijos tarptautiniam lygyje.
5.Reitingo tvirtinimo metu kildavo daugybe neaiškumų dėl skaičiavimo tikslumo.

Skaičiavimo nuostatų ir instrukcijų nebėra ir dabar, tačiau EURILCA sistema veikia nepriklausomai nuo LBS ar Lietuvos Laser asociacijos.